Zimné záhrady sezónne aj celoročné zimné záhrady

Celoročné zimné záhrady

Hlinikové zimné záhrady

Zimné záhrady posuvné

Zimné záhrady pre všetkých milovníkov kvalitného bývania

Obľuba zimných záhrad za posledných päť rokov rapídne stúpla. Ich využitie plne závisí na vašich požiadavkách a želaniach. V ponuke Reichtecu nájdete celoročné zimné záhrady, sezónne zimné záhrady či lacné stavebnicové zimnej záhrady.

Stavbou celoročnej zimnej záhrady získate ďalšie obytnú miestnosť vášho domu. Jedná sa o najprepracovanejšie zimnú záhradu, ktorá má až 3x lepšie tepelnoizolačné vlastnosti proti sezónnemu prevedení. Náročnosť stavby sa tiež premietne v celkovej cene, ktorá môže byť oveľa vyššia ako cena tzv. Sezónnej zimnej záhrady.

Sezóny zimnej záhrady sú najobľúbenejším typom zimných záhrad vôbec. Jedná sa o elegantný a prepracované stavby, ktoré vám spríjemní pobyt na čerstvom vzduchu od skorej jari až do neskorej jesene. Najpredávanejším typom sú hliníkové zimné záhrady, a to predovšetkým vďaka svojej odolnosti, nenáročnosti a dlhej životnosti. Hliníkové zimné záhrady vyrábame, preto je plne prispôsobíme vašim možnostiam a požiadavkám.

Výhody

Prečo zimnú záhradu od nás?

Technické špecifikácie

Konštrukcia našich zimnej záhrady je prevažne zo zosilnených hliníkových profilov, ktoré nevyžadujú žiadnu údržbu. Vďaka povrchovej úprave a následnému náteru je možné docieliť odtieňovej totožnosti s fasádou rodinného domu. Hliník ako materiál je naviac veľmi flexibilný a umožňuje vytvoriť objekt takmer akéhokoľvek rozmeru.

Kombinácia konštrukčného systému so zasklením rozhoduje o teplotných pomeroch vnútri zimnej záhrady Pre našich zákazníkov máme v ponuke izolačné dvojsklo, trojsklo, bezpečnostné sklo a rôzne typy špeciálnych skiel. Základné požiadavky na sklo zimné záhrady sú svetelná priepustnosť aj dobré izolačné vlastnosti.

Pre vašu zimnú záhradu môžete vybrať tiež posuvné zastrešenie, ktoré v letných mesiacoch ponecháte čo najviac otvorené, aby ste mali maximálny prísun čerstvého vzduchu. Ak v sparných dňoch zároveň túžite po tieni, nie je problém doplniť zimnú záhradu o vhodnej tienenie.

Cena zimnej záhrady závisí na rozmeroch a zvolenom type. Investícia sa dá rozložiť na dve časti. Najprv sa postaví hliníková pergola, ktorú môžeme následne doplniť o obvodovej steny.