Bioklimaticke pergoly s otočnými lamelami

Bioklimaticke pergoly s otočnými lamelami

Bioklimatické pergoly predstavujú najmodernejší trend v oblasti hliníkových záhradných stavieb. Ich prednosťou je otočná lamelová strecha. Tá funguje ako protidažďová zábrana a tiež umožňuje reguláciu tienenia a odvetranie prehriateho vzduchu, čím je vo vnútri stavby zaistený ideálny vzduch. Ide o vhodnú kombináciu využití prírodnej energie a konštrukčných materiálov s cieľom dosiahnutia maximálneho komfortu. To všetko sa deje bez zbytočného poškodzovania životného prostredia.

Pohyblivý slnolam, strešné markíza, screenové rolety a ďalšie prvky sú diaľkovo ovládané pre maximálny komfort zákazníka, a to všetko za veľmi sympatické ceny. 

Výhody

Prečo pergolu a prístrešok u nás

Technické špecifikácie

Jednotlivé otočné lamely unesú zaťaženie až 150 kg / m² a znesú rýchlosť vetra 180 km / h. Konštrukcia pergoly je robustná vo svojom vzhľade i prevedenie. Zároveň zahŕňa špeciálny odvodňovací systém. Farebný odtieň je možné zvoliť na želanie podľa vzorkovníka RAL. Maximálny rozmer je 4 x 4,5 metra. Ak túžime vytvoriť kryté posedenie vo väčšom rozmere, dajú sa umiestniť dve stavby vedľa seba.

Otočné lamely vynikajú svojou funkčnosťou. Za horúceho počasia je možné natočiť do správnej polohy a chrániť interiér pred silnými lúčmi. Naopak pri daždi celý systém uzavrite a dovnútra neprenikne ani kvapôčka. Zaisťujú tak potrebnú ventiláciu a ochladenie za akéhokoľvek počasia.

Celý systém je možné zvoliť v automatickom prevedení. Pergolu možno dovybaviť dažďovým i veterným senzorom. V takom prípade sa lamely budú ovládať úplne sami. Prípadne sa natočí na diaľku prostredníctvom zodpovedajúceho vreckového zariadenia.

Rozmery hliníkovej pergoly možno zvoliť od dĺžky 200 cm až po 600 cm s hĺbkou 250 cm do 750 cm. Možné varianty prevedenia nájdete v nášmu cenníka. Za príplatok 15% z celkovej ceny sa dá zvoliť farebný odtieň úplne na mieru.