pergola reichtec

Pergoly

Bioklimaticka pergola s otočnými lamelami

Hliníkové pergoly

Hliníková pergola Pollux s bezpečnostným sklom

Hliníková pergola Pollard s polykarbonátom

Vytvoriť zastrešené miesto na terase je snom každého milovníka prírody. V Reichtecu sa špecializujeme na hliníkové pergoly rôznych typov a konštrukcií.

Pergola prináša dokonalú ochranu pre vonkajšie posedenie s priateľmi a rodinou. Je možné vytvoriť stavbu prikotveniu k domu, prípadne zvoliť voľne stojacu variantu. Tá zaujme svojím prevedením a robustnosťou, navyše sa dá umiestniť kdekoľvek na záhrade. Svoje služby splní tiež pri bazéne alebo ako multifunkčný priestor, ktorý poslúži napríklad ako miesto pre skladovanie záhradného náčinia.
Hliníková pergoly je trendom dnešnej doby. Jej elegancia, moderné prevedenie a variabilita si už našli miesto na slovenských záhradách. Technológia výroby sa v posledných rokoch posunula míľovými krokmi vpred. Široká ponuka dnes zahŕňa nepreberné množstvo typov, ktoré sa líšia svojím zastrešením, farebným odtieňom, tvarom konštrukcie, doplnky, funkčnými vlastnosťami a vzhľadom. 

Výhody

Prečo pergolu a prístrešok u nás

Výroba úplne na mieru

V oblasti hliníkových pergol sme schopní zabezpečiť riešenie úplne na mieru. Záleží tak čisto na vašich preferenciách aké rozmery, farebný odtieň a prevedenie si zvoliť. Pri výbere správnej varianty potom závisí na budúcom využití a predovšetkým vzhľadu okolia. Pergola by mala sedieť k domu, ku ktorému je ukotvená. Spoločne môžu vytvoriť veľmi zaujímavú kombináciu. Za príplatok je však možné zvoliť akýkoľvek odtieň podľa vzorkovníka RAL.

Nekonečná ochrana

Vhodne zvolenou pergolu na záhradu budete chránení proti slnku, dažďu a dokonca aj snehu. Výhody tejto záhradné stavby môžete využívať od skorej jari až do jesene. Hliníková konštrukcia si udrží svoj vzhľad pod dlhé roky. Dlhá životnosť je doplnená o ľahkú údržbu.

Kvalitné zastrešenie

Dôležitým prvkom je zastrešenie. Tu je možné vybrať z viacerých variantov. Odolný polykarbonát sa stáva stále populárnejším riešením pre svoju výdrž a vysokú odolnosť voči vonkajším vplyvom. Jeho súčasťou je účinný UV filter, ktorý chráni pred nebezpečnými slnečnými lúčmi. Bezpčnostné sklo  vyniká svojím vzhľadom a veľmi ľahkou údržbou. Navyše ho možno vybrať v mliečnom, dymovom alebo obľúbenom čírom prevedení.

Cena podľa preferencií a využitie

Pergoly majú aj celkom funkčný význam. Dajú sa využiť aj ako zastrešené parkovacie miesto, ochrana bazéna alebo ako tieniaci technika nad oknami a vstupom do domu. Do kategórie pergol začleňujeme aj moderné altány z rôznych materiálov.

Cena pergoly závisí na rozmeroch a zvolenom type. Každý zároveň ocení, že sa dajú časom prestavať na plnohodnotnú zimnú záhradu. Stačí k hliníkovej konštrukcii umiestniť sklenené bočné steny.